ANUNT - ADMITERE CLASA a V-a

Având în vedere adresa MEC nr. 29852/22.05.2020, privind calendarul admiterii în clasa a V-a, pentru anul şcolar 2020-2021, vă aducem la cunoştinţă că în cadrul Colegiului Naţional "Nichita Stănescu", Municipiul Ploieşti probele scrise se vor susţine astfel:

- vineri, 26 iunie 2020, se va susţine proba scrisă la clasa a V-a, unde testarea se va da la matematică, începând cu ora 10,00.

- luni, 29 iunie 2020, se va susţine proba (conform metodologiei în vigoare la acestă dată) la clasa a V-a intensiv engleză, începând cu ora 10,00.

Pentru respectarea normelor impuse de starea de alertă în contextul COVID 19, elevii vor fi prezenţi începând cu ora 9,00, conform unei planificări ce va fi comunicată ulterior.

• Prezentul document se va actualiza cu noutățile legislative aparute pe parcurs.

Regulament admitere clasa a V-a - detalii aici

Model teste :