PostHeaderIcon Colegiul National Nichita Stanescu

ANUNT

Conform Ordinului nr 3097/23.01.2019 se suspenda cursurile din data de 25 ianuarie 2019.

Conducerea unitatii

2019

Elevii doritori sa publice in revista scolii: desene, poezii, etc... sunt rugati sa trimita materialele pe adresa: Această adresă de e-mail este protejată de spamboţi; aveţi nevoie de activarea JavaScript-ului pentru a o vizualiza .
Textele vor fi scrise cu fontul Times New Roman (12) si cu diacritice.

Termen : ianuarie 2019

Coordonatori: prof. Manolache Adina (lb. romana) si prof. Constantin Mihaela (informatica)

PROIECT ȘCOLAR PLOIEȘTI – CREMA, ITALIA 2018

La începutul anului școlar 2017-2018, colegiul nostru a fost invitat să participe la un schimb cultural cu Istituto Istruzione Superiore Piero Sraffa din localitatea Crema, Italia. Acest schimb, inițiat, în partea italiană, de d-na profesoară de limba engleză Nicoletta Malosio, iar în partea română, de d-na profesoară Andreia Sersea și d-na director Carmen Argeșanu, a presupus deplasarea unui grup de 22 elevi italieni,cu vârste între 14 și 20 de ani, însoțit de doi profesori, în România, în perioada 14-21 martie 2018.

Schimbul școlar a continuat cu vizita grupului de elevi români în localitatea Crema din Italia,

în cursul lunii octombrie 2018. -  https://www.cremaoggi.it/2018/11/05/allo-sraffa-delegazione-studenti-dalla-romania/?fbclid=IwAR3cF71s8nloupdKtfPdHpBE7ImLTQjs_3lHC9YDakq0ndcQFPcq_sfbilQ

Program national de protectie sociala "Bani de liceu" - detalii aici

Recomandari cu privire la primul ajutor in caz de anafilaxie - detalii aici