Începând de luni, 23 septembrie, elevii CNNS vor veni la cursuri purtând cămăși, bluze, tricouri în culorile alb, albastru și pantaloni/fuste ( croieli clasice) în nuanțe de albastru sau negru.   aibăţinută decentă, fără atitudini ostentative şi provocatoare.

Pentru băieţi:

  •   poarte pantaloni lungi pe toată durata anului şcolar, la examene şi la activităţile educative, excepţie făcând orele de educaţie fizică şi competiţiile sportive în care elevii sunt direct implicaţi;
  • este interzis să-şi vopsească părul, poarte cercei şi tricouri fără mâneci;
  • tunsoarea şi pieptănăturile trebuie sa fie decente.

Pentru fete, este interzis:

  • să se vopsească şi  se fardeze strident;
  • poarte haine transparente, excesiv de scurte, strâmte şi decoltate, pantaloni scurţi mai sus de genunchi;
  • poarte bijuterii numeroase şi voluminoase

DIRECTIUNEA